İçeriğe geç

Aşk’a Matem Düştü – Bölüm 3

Last updated on 16 Ağustos 2019

Düşünceler bir Ankebut ağı.

Kimse olduğu gibi,

Göründüğü gibi hiç değil,

Her söz bir narkoz iğnesi, söyleyen de duyan da uyuşuk…

Bırak konuşmayı artık susmalar bile değersiz haramî yüreklere…

Bazen yanınızdaki yüreğinize en uzak olandır hani, Erdem için tam da böyleydi Nazan. Gösterişi seven, sahte iltifatların ruhunu okşamasıyla zamanı doldururdu henüz yeni başladığı işyerinde. Akşamları da birkaç kız arkadaşıyla haftada neredeyse her gün en az bir saat uğradıkları canlı müzik yapan Ateş kafeye uğrar kendilerince eğlenir, dedikodu yapar ve gelen giden erkekleri keserlerdi.

Diğer arkadaşları gibi bunalmıştı herşeyden Nazan, haftanın neredeyse altı günü sabah erkenden kalkmak zorunda olmak, o saçma kopya tasarımcısında akşamın her gün ortalama yedisine kadar gözlerini o yorucu ve salakça gelen kopya makinesinde geçirmek kısacası kendine göre bu saçma hayattan zengin bir delikanlı bulup ailesini bile silerek şaşalı hayatı elde edip rahata ermekti tek niyeti.

Onu bu hayata özendiren, etkisinde bırakan çocukluğunda doğup büyüdüğü mahallenin karışık gençlik yapısıydı. Tamamının niyeti hep bu yönde olmuştu. Ne yazıkki bir çoğu pembe düşlü vaatlerle kandırılıp hayatı bitirilmek istenen manşetüstü haberlerde vahşice kullanılıp çamur bir geleceğe bırakılan türdendi. Bir mahalle öteye taşınsalarda o iklimi henüz diğer iki arkadaşından almaya devam ediyordu, Nazan.

Geçen yıl mezun olması gerekirken, sorumsuzluğu ve vurdumduymaz disiplinsizliği sebebiyle okul yönetimi öğrenciliğine son vermişti. Erdem ve Adnan’ın tüm yardımlarına ve ısrarlarına rağmen başaramamışlardı, engel olamamışlardı okuldan uzaklaştırılmasına.

Yine kendileriyle aynı sınıfta olan arkadaşları Zeynep, her seferinde uyarıyordu Erdem ve Adnan’ı. Nazan’a sürekli gelecek hakkında aynı yaşta olmasına rağmen bildirimlerde bulunuyordu, hayatı ve öteki alemi gereğinden fazla önemseyen biriydi onun için. Yüzüne diğer arkadaşlarıyla birlikte gülselerde hiç haz etmiyorlardı ondan. Fakülte hayatı boyunca hep uğraşır, sürekli başına işler açmaya kalkarlardı Zeynep’in. Ama o herşeyin farkında olsa da üzerine düşeni her zaman yapardı.

Babası ile birlikte yaşıyordu Zeynep, anne ve babası daha çocukken hayat yollarını ayırmışlardı. Doktor olan babasıyla kalıyordu. Ünlü bir beyin cerrahıydı, gerek yurtdışı, bazende yurtiçi sürekli hareket halinde olsa da hayatları, okulundan dolayı hep sabitti şimdilik. Alışmıştı babasından kaynaklı koşturmaca olan hayatına.

İstanbul Tıp Fakültesi’ni dereceyle tamamlamış ve akademik kariyerine başlamanın planlarını yapıyordu. İnsanlığa, bilime faydalı olmak en büyük isteği ve en güzel hayaliydi.

Devam Edecek…

Tarih:MeczûpnâmeYazdıklarım

İlk Yorumu Siz Yapın

    Bir cevap yazın

    E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir